Med več kot 700 tekači na Novomeškem ½ maratonu najhitrejši Krevs in Kršinarjeva

30.09.2018
Dvodnevni dolenjski tekaški praznik, ki so ga pripravili v sklopu Štukljevega leta, je vrhunec doživel v sončnem nedeljskem dopoldnevu.

Novo mesto, 30. september 2018 - Dvodnevni dolenjski tekaški praznik, ki so ga pripravili v sklopu Štukljevega leta, je vrhunec doživel v sončnem nedeljskem dopoldnevu, ko se je na osrednjih preizkušnjah na 21,1km ter 6,3 km pomerilo več kot 700 tekačev. S polmaratonom je najhitreje opravil domačin Mitja Krevs (Asics Frontrunner Slovenija), ki je v cilj pritekel z odličnim s časom 1:07:23. Na odru za zmagovalce sta mu družbo delala Primož Porenta (1:12:17) ter Jan Samide (AK VEŽBA) (1:13:34). Četrto mesto je zasedel Matevž Cimermančič (AD Mass Ljubljana) 1:14:52 , ki je tekel svoj prvi polmaraton peti pa je bil Miha Pošič 1:14:56.

Med dekleti je bila na polmaratonski preizkušnji najhitrejša Neja Kršinar (KDT Papež), pred Katarino Goršin 1:33:24 in Minko Šebenik (AK Domžale) 1:37:3. Četrta je bila Pia Bedene TK Novo mesto 1:39:22, peto mesto pa je zasedla Alenka Marjetič TK Novo mesto 1:40:23.

Na rekreativnem teku 6,3km je slavil Miran Kovačič (FIT KLUB Novo mesto) 21:54 pred Andražem Dobovškom 22:04 (klub ZDAJ) in Gregorjem Lajem 22:18 (TK Bela Krajina). V ženski konkurenci je bila na rekreativnem teku najhitrejša Breda Škedelj (AK KRKA) 24:41 pred Niko Brodnik 26:10 (Marathon Novo mesto) in Mazi Niko 27:02. Dogajanje se je sicer začelo že v soboto, ko so se pomerili najmlajši tekači in pohodniki.